Брой 109 (869), 10-06-2015
Ежедневен бюлетин
ISSN 1314-5320

Валутни курсове

НОВИНИ ОТ РЕГИОНАЛНИ ПАЛАТИ

Проект „ПРО-АКТ – за ефективно партньорство в мрежа в полза на граждани на трети държави”


Проект „ПРО-АКТ – за ефективно партньорство в мрежа в полза на граждани на трети държави” се изпълнява от Търговско-промишлена палата – Враца. Той се осъществява с финансовата подкрепа на ЕС чрез Европейския фонд за интеграция на граждани на трети държави, по Процедура "Интегрирана схема за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ за реализиране на дейности, целящи внедряване в практиката на общите основни принципи  на политика за интеграция на имигранти в ЕС”, за подпомагане провеждането на последователна и трайна политика за гарантиране правата на имигрантите и осигуряване на тяхната успешна интеграция в българското общество. Обща цел на проекта е обмен на опит, добри практики и информация за интеграцията.

Специфични цели на проекта са обмен на европейски опит и успешни практики в областта на интеграционните процеси; изграждане основите на ефективно партньорство в мрежа и сътрудничество между организации от неправителствения сектор в България и Италия, по отношение на интеграционните процеси на граждани на трети страни; подобряване координация и обмена на информация по въпросите на имиграцията – междуинституционален, с всички партньори  в България и между заинтересовани НПО в България и Италия.

От 31 май до 4 юни 2015 г. по линия на проекта беше организирано посещение на българска делегация в регион Молизе, Италия, с цел запознаване с добрите практики, диалог и сътрудничество между публичните органи и неправителствените организации във връзка с изпълняваните от тях функции и дейности по интеграция на имигранти. Делегацията се състоеше от представители на New Link – доброволческа мрежа в полза на граждани на трети страни, институции, занимаващи се с обучение на имигранти, университетски преподаватели, представители на Търговско-промишлени палати, на Агенция по заетостта, на информационните центрове Европа Директно и Enterprise Europe Network.

Бяха осъществени двустранни срещи в организации в регион Молизе, които изпълняват  дейности с имигранти и лица в нужда.

По време на посещението бяха подписани шест „Меморандума за сътрудничество в областта на интеграцията на имигранти“, набелязващи общи действия при прилагането на политиката за интеграция на имигранти на  всички нива.

Придобитите знания, впечатления, информация и  добри практики ще бъдат споделени по време на Кръгла маса "Обмяна на опит в областта на интеграционните процеси - добрите практики в Италия и възможности за прилагането им в България", която ще бъде проведена в град Враца през този месец.

За повече информация: Илиана Филипова, ръководител на проекта, Търговско-промишлена палата – Враца, тел. 092 660271;  факс 092 626308, e-mail cci-vr@online.bg

 

 

НОВИНИ ОТ БТПП
БТПП подписа Споразумение за сътрудничество със Съвета на европейските търговски палати в Индия
Подобни споразумения представляват работещ инструмент, подпомагащ международната дейност на Палатата Още
БТПП и списание „Бизнес клуб“ с идеи за насърчаване на българските предприемачи
Списанието е медиен партньор на събитията, съпътстващи отбелязването на 120-годишнината от създаването на търговско-промишлените палати в България Още
НОВИНИ ОТ РЕГИОНАЛНИ ПАЛАТИ
Проект „ПРО-АКТ – за ефективно партньорство в мрежа в полза на граждани на трети държави”
Изпълнява се от Търговско-промишлена палата – Враца Още
ОФЕРТИ/ТЪРГОВЕ/КОНКУРСИ
Оферти за бизнес партньорство от EEN
ЗАЩИТА НА КОНКУРЕНЦИЯТА
СМТ: Опасни текстове трябва да отпаднат от Закона за защита на конкуренцията, за да не увредят тежко икономиката
Въвеждането на понятието „значителна пазарна сила”, контролът върху типовите договори от КЗК и др. ще влошат бизнес средата, посочват от сдружението Още
СТАТИСТИКА И ОТЧЕТНОСТ
Срокове за подаване на годишни финансови отчети
Съобщение на Агенцията по вписванията Още
МИТНИЧЕСКИ РЕЖИМ
Агенция "Митници" представи тринадесет нови електронни услуги
Общият брой та предлагани от Агенцията административни услуги в електронна форма е вече двадесет Още