Goldfields Group идентифицира множество критични минерални находища, богати на литий, мед, кобалт, редкоземни елементи и други основни стоки, които са жизненоважни за захранването на прехода към зелена енергия.
Тъй като светът преминава към по-чисти технологии, проучването на критични минерали трябва да се активизира значително, за да отговори на глобалното търсене.
Базираната в Канада компания за проучване на минерали, The Goldfields Group, е в добра позиция да ускори този преход с широката си гама от идентифицирани минерални находища. Компанията може да се похвали с широка гама от залежи в 14 локации в Нова Скотия и Ню Брънзуик.
Защо критичните минерали са толкова важни?
Минерали като мед, литий, никел, кобалт и редкоземни елементи (REE) са основни компоненти в много от днешните бързо развиващи се технологии за чиста енергия – от вятърни турбини и електрически мрежи до електрически превозни средства. Търсенето на тези минерали ще се увеличи с напредването на прехода към чиста енергия.
Например литий, никел, кобалт, манган и графит са от решаващо значение за работата на батерията. REE са от съществено значение за постоянните магнити, използвани във вятърни турбини и електромобилни двигатели. Електрическите мрежи се нуждаят от значително количество мед и алуминий, като медта е крайъгълен камък за всички технологии, свързани с електроенергията.
Преминаването към чиста енергийна система ще доведе до огромно увеличение на изискванията за тези минерали, което означава, че енергийният сектор се очертава като значителна сила на минералните пазари. До средата на 2010 г. за повечето минерали енергийният сектор представляваше малка част от общото търсене. Въпреки това, тъй като енергийният преход набира скорост, технологиите за чиста енергия се превръщат в най-бързо развиващия се сегмент на търсене.
Тъй като държавите ускоряват усилията си за намаляване на емисиите, те трябва също така да гарантират, че енергийните системи остават устойчиви и сигурни. Нарастващото значение на критичните минерали в декарбонизиращата енергийна система изисква от създателите на енергийни политики да разширят хоризонтите си и да обмислят потенциални нови уязвимости.
Напредналите проекти на Goldfield
Находището на литиев пегматит в Бразилското езеро
Езерото Бразилия е важен критичен минерален ресурс за Нова Скотия, с отличен шанс да влезе в производство в близко бъдеще като мина за производство на литий за батерии за пазара на електрически превозни средства. Други елементи с висока стойност се намират в изобилие в пегматита, като тантал и рубидий. Тези странични продукти ще осигурят производствени кредити за покриване на разходите за добив и преработка на литий.
Езерото Дебърт
Това минерално находище може да се похвали с богато портфолио от редкоземни елементи и има множество предимства на местоположението пред други находища. Намира се на десет километра от електрическата мрежа и на 40 км от няколко градски центъра и дълбоководно корабоплавателно пристанище. Резултатите от вземането на проби от сондажна сърцевина и разкрития показват, че това находище има най-високото съотношение на тежки към леки редкоземни земни клетки в Северна Америка.
Френчвейл
Много голямото люспесто графитно находище във Френчвейл се помещава в мрамор, което не е обичайно за този вид критичен минерал. Това осигурява преработка и качествени предимства пред други графитни находища. Въз основа на проучванията до момента има потенциал за мина, произвеждаща >200 000 тона люспест графит HP годишно за > 30-годишен живот на мината.
Спекулантски
Близо до повърхността, много висококачествена, богата на молибден фелзикова порфирна дига, съдържаща >5 милиона паунда молибден, е определена от >8,000 м NQ сондиране. Смята се, че тази дига представлява зона на минерализация, произтичаща от интрузия от тип кулминация на дълбочина, определена от силна гравитационна аномалия.
Изследователските интереси включват
- Алуминий;
- Кобалт;
- Литий;
- Редкоземни елементи;
- Мед;
- Калай;
- Молибден; и
- Революционни, по-евтини, "зелени" технологии за преработка.
Източник Innovation News Network